fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 zadania pilen pomoc! amy00909487 05-25 15:00


   amy009 (05-25 15:00)  
Witam, mam kilka zadań właściwie 10.. jeśli ktos by znał odpowiedzi to proszę napisac(byłabym wdzięczna:))
1.
Solenoid o długości l=27 cm składa się z n=150 zwojów drutu. Jakie natężenie powinnien miec prąd, aby wytworzyc w żelaznym rdzeniu wypełniającym ten solenoid indukcję magnetyczną B=15 070 linii sił na jeden cm kwadratowy?
Przenikalnośc magnetyczna żelaza u=2250
2.
Ile zwojów drutu należy nawinąc na rdzeniu żelaznym o długości l=10cm i o powierzchni przekroju s=3cm kwadratowe, aby utworzyony w ten sposób elektromagnes mógł przyciągnąc z odległości d=2mm kotwicę siła P= 2 kG?
3.
Krótka igła magnetyczna umieszczona na ostrzy wskazuje kierunek płaszczyzny południka magnetycznego. Gdy w tej samej płaszczyźnie poziomej, w odległości a=30cm na prostopadłej wystawionej ze środka igły do jej podłużnej osi umieszczono krótki, w stosunku do długości ogły, namagnesowany drut stalowy o m = 10 g, to igła nachyliła się o kąt a = 2° 10'. Ten sam drut stalowy zawieszony na ostrzu poziomo wykonywa n = 19 pojedynczych wahnień na minutę. Obliczyć masę magnetyczną bieguna tego drutu. Odległośc wzajemna biegunów drutu stanowi 5/6 jego długości.
4.
. Krótka igła magnetyczna wykonuje w płaszczyźnie poziomej n1 = 30 wahnień na minutę. W innym polu magnetycznym ta sama igła wykonuje n2 = 90 wahnień na minutę. Obliczyć stosunek natężeń obu tych pól magnetycznych.
5.
Obliczyć natężenie pola magnesu w punkcie leżącym w odległości od jego osi i w odległości d — 8 cm od jego środka. Długość magnesu 1= 12 cm, masa magnetyczna każdego z jego biegunów wynosi m = 25 jednostek.
6.
w żyrandolu pali się n1= 8 żarówek, każda o mocy P1=25 watów, i n2 - 4 żarówki , każda o mocy P2=60 watów, pod napięciem U=220 woltów. Oblicz natężenia prądu w przewodniku doprowadzającym prąd do tego żyrandola oraz czas w ciągu którego zużyta zostaje kilowatogodzina energii elektrycznej
7.
Końcówkę A przewodnika Ab o oporze R1=1(OM) podłączono z dodatnim biegunem ogniwa Bunsena o sile elektromotorycznej E1=1,8 wolta o oporze wewnętrznym R2= 0,5 (om) oraz z dodatnim biegunem ogniwa Leclanchego o sile elektromotorycznej E2=1,48 wolta i o oporze wewnętrznym R3=0,2(om)
Końcówkę B tego przewodnika połączono z biegunami ujemnymi tych ogniw. Oblicz natęzenie prądu w przewodniku AB oraz w obu ogniwach
8.
Gdy kilka jednakowych ogniw o oporze wewnętrznym R1=0,6(om) połączono w szereg i zamknięto obwód oporem R2=3(om) następnie zaś połączono je równolegle, zamykając obwód tym samym oporem natężenie prądu w obu przypadkac były w stosunku I1:I2= 13:5. Oblicz ilośc ogniw
9.
Elektrody ogniwa o sile elektromotorycznej E1=1,08 wolta połączono amperomierzem, który wskazał natężenie I1=1,2 A. Gdy z tym samym amperomierzem połączono elektrody ogniwa o sile elektromotorycznej E2=1,8 wolta, wskazał on natężenie I2=1,5A. Gdy zaś ogniwa te połączono w szereg amperomierz wskazał natężenie I3=1,6 A. Oblicz opory wew tych ogniw oraz opór amperomierza.
10.
W jakim stosunku są długości przewodników mających jednakowe masy i opory elektryczne, gdy ich cięzar właściwie są γ1 γ2 a opory właściwe ς1 ς 2

byłabym wdzięczna;))))


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 10
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna