fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Tematy inne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 pomóżcie asicad12026872 01-22 18:24


   asicad12 (01-22 18:24)  
1. Jaką prędkość początkową należy nadać klockowi zsuwającemu sie z równi pochyłej o wysokości h i kącie nachylenia do poziomu α= 60 , aby znalazł się u podstawy równi jednocześnie z cegłą spadającą swobodnie z tej wysokości. Tarcie zaniedbać.

2. Do sznurka o długości 50 cm przytwierdzono kulę o masie 0.3kg i pozwolono jej opaść w dół w chwili kiedy sznurek był w pozycji poziomej. W najniższym punkcie swej drogi kula uderza w leżący na stole
klocek o masie 3kg. Zderzenie jest sprężyste. Oblicz prędkość kuli w momencie zderzenia oraz prędkość bloku tuż po zderzeniu.

3. Z wózka o masie M, jadącego z pewną prędkością po gładkim i poziomym torze, człowiek wyrzucił worek o masie m tak, że worek oddala się z prędkością u względem wózka. Obliczyć pracę wykonaną przez człowieka w przypadku, gdy worek został wyrzucony: a) zgodnie z kierunkiem ruchu wózka, b) przeciwnie do tego kierunku.


4. Jednorodny krążek o masie M=2kg i promieniu R=20 cm obraca się ze stałą prędkością kątową ω1=80 1/s wokół prostopadłej do płaszczyzny krążka poziomej osi przechodzącej przez jego środek. W pewnym momencie od brzegu krążka odłamuje się mały kawałek o masie m=10 g odlatując pionowo do góry od miejsca, w którym się odłamał. Jaka będzie prędkość kątowa uszkodzonego krążka? Jak wysoko wzniesie się odłamany kawałek krążka?

5. Na krześle mogącym obracać się swobodnie wokół osi pionowej siedzi student i trzyma w wyprostowanych rękach odważniki o masie m=3 kg każdy. Odległość pomiędzy odważnikami wynosi L1=140 cm. Krzesło wiruje wykonując n1=1 obr/sek. Jak zmieni się szybkość wirowania studenta, jeśli zegnie on ręce tak, że odważniki będą w odległości L2=40 cm? Moment bezwładności studenta i krzesła względem osi obrotu wynosi I=4 kgm2.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 14
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna