fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Pilne! Zadania z pędu! evillo120915 03-21 16:22


   evillo (03-21 16:22)  
Prosiłbym o pomoc w rozwiazaniu tych paru zadań, jestem średni z fizyki, a profesor daje nam dosć trudne zadania i nie potrafie ich zrobić :( z góry dziekuje!

7. Oblicz ciśnienie na powierzchnię ustawioną prostopadle do kierunku wiatru wiejącego z prędkością 15m/s przy założenu, ze cząsteczki powietrza tracą swą prędkość całkowicie przy zetknięciu z powierzchnią.
8. Lokomotywa ciągnie wagon ze stałą prędkością 3m/s. Do wagonu wsypuje się z nieruchomego pojemnika, pionowo w dół piasek o łącznej masie 20ton w czasie 10s. Oblicz dodatkową siłę, jaką parowóz musi ciągnąć wagon podczas załadunku.
9. Na ciao o masie m i prędkości v oraz ciało o masie 2m i prędkości 2v działa taka sama siła w tym samym czasie pod działaniem, której ciało o masie m zmieniło zwrot prędkości na przeciwny a jej wartość wzrosła do 2v. Jaka będzie prędkość drugiego ciała po ustaniu działania siły? (Kierunki prędkości początkowych ciał są wzajemnie prostopadłe)
10. Dwie kulki o masach 5g i 2g poruszają się w kierunkach wzajemnie prostopadłych z prędkościami 60cm/s i 2m/s. Oblicz wartość wektora sumy pędów tych kul.
11. Na poziomej płaszczyźnie spoczywa drewniana kula o masie 1kg. Pocisk pistoletowy o masie 5g przebija kulę wzdłuż jej średnicy. Prędkość pocisku przed zderzeniem z kulą wynosiła 500m/s a po przebiciu kuli 150m/s. Z jaką prędkością porusza się kula?
12. Na stole znajdują się 4 kule o masach m1=1g, m2=2g, m3=2g, m4=5g. Poruszają się one z następującymi prędkościami v1=5m/s, V2=v3=0m/s, v4=1m/s. oblicz prędkość względna kul 1i2 względem 3i4 po zderzeniach idealnie niesprężystych (1z2) i (3z4).
13. W chwili osiągnięcia przez rakietę prędkości 171m/s oddziela się jej drugi człon osiągając prędkość 185m/s. Z jaką prędkością będzie się poruszał pierwszy człon, jeżeli stosunek masz członu I do II wynosi 0,4?
14. Trzy łódki o masach 250kg płyną jedna za drugą z prądem rzeki. W pewnej chwili ze środkowej łódki przerzucono jednocześnie do pierwszej i ostatniej ciała o jednakowych masach 20kg z jednakową prędkością 5m/s względem środkowej łódki. Prędkość prądu rzeki wynosi 2m/s. Oblicz prędkości łódek względem brzegu tuz po przerzuceniu ciał.

   emmetrop (11-23 17:37)  
Równiez nie moge uzyskac odpowiedzi odnosnie zadania 9. Prosze o pomoc!


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 12
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna