fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Jakie pomoce dla nauczycieli mogą zyskać dofinansowanie państwowe?
Jakie pomoce dla nauczycieli mogą zyskać dofinansowanie państwowe?

Czy zastanawialiście się kiedyś z jakich pomocy dydaktycznych korzystają nauczyciele? Pomoce dydaktyczne to nie tylko podręczniki, ale także najnowsze zdobycze techniki. Obecnie Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji postanowiło pomóc nauczycielom w łatwiejszym dostępie do pomocy dydaktycznych takich jak laptopy. Choć prace nad ustawą o pomocach dydaktycznych takich jak laptopy trwają, to już dziś nauczyciele mogą powoli zastanawiać się jakie laptopy wybrać. Co jeszcze warto wiedzieć o bonie na laptop dla nauczycieli? Na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa nauczycielskiego?

Pomoce dydaktyczne to ważny element codziennej pracy nauczyciela. Coraz częściej chcą oni korzystać z nowinek technicznych i najnowszych cyfrowych urządzeń, które wspomogą ich w pracy. Kto i kiedy będzie mógł kupić laptop dla nauczyciela i uzyskać dla niego bon? Według dostępnych aktualnie informacji o bony na laptopy dla nauczycieli będzie można się już starać w bardzo krótkim czasie.

Materiały dydaktyczne i pomoce edukacyjne - jak zdobyć bon na laptopa dla nauczyciela?

Pomoce naukowe zmieniają się wraz z duchem czasu. To nie tylko podręczniki, ćwiczenia, gotowe karty pracy, ale tez filmy, prezentacje i aplikacje, do których wyświetlania konieczny jest odpowiedni sprzęt. Według informacji jakie już są dostępne, o bon na laptopa dla nauczyciela będzie mógł się starać każdy nauczyciel pozostający w stosunku pracy na dzień 30 Września 2023 roku. Dotyczy to zarówno nauczycieli szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych będących placówkami publicznymi i niepublicznymi w Polsce. Bon będzie opiewał na kwotę 2 500 zł i trzeba będzie wykorzystać go do dnia 31 grudnia 2025 roku. Bon na laptop dla nauczyciela będzie możliwy do zrealizowania raz na 5 lat. Warunkiem jest zakup laptopa wartego więcej niż 2 500 zł. Jeśli nauczyciel zakupi laptop wart mniej niż wspomniana powyżej kwota to nie otrzyma dofinansowania. Co ważne, laptopy będzie można kupić w wybranych przez ministerstwa punktach sprzedaży, które będą wyposażone w odpowiedni system teleinformatyczny, pozwalający na wykorzystanie bonu na laptop dla nauczyciela.

Ministerstwo Cyfryzacji zakłada również, że w ramach bonu na laptop będzie można kupić sprzęt nowy i nieuszkodzony. Co ważne, sprzęt będzie musiał być dopuszczony do użytku na terenie Unii Europejskiej. Dokładnych wytycznych co do parametrów technicznych laptopów jeszcze nie znamy, jednak warto już dziś przyjrzeć się modelom laptopów, by w przyszłości dokonać jak najlepszego zakupu.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Jak wybrać najlepszego laptopa w ramach państwowego dofinansowania?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego laptopa dla nauczyciela w ramach dofinansowania, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów technicznych. Po pierwsze na procesor i ilość pamięci RAM. Szybki procesor i odpowiednio duża ilość pamięci RAM pozwoli na dobrą pracą laptopa, odpowiednio szybkie przetwarzanie plików i płynne działanie aplikacji. Absolutnym minimum jest tutaj 8GB pamięci RAM.

Warto również zwrócić uwagę na pojemność dysku SSD, ponieważ im więcej materiałów nauczyciel potrzebuje mieć w laptopie, tym powinien on być bardziej pojemny. Pamiętajmy, że materiały dydaktyczne to nie tylko dokumenty, prezentacje, ale również aplikacje, filmy i pliki dźwiękowe.

Pamiętajmy również o dobrej rozdzielczości monitora, by wyświetlane obrazy były jak najbardziej wyraźne. Matryca musi być również dobrej jakości, aby pozwolić na wielogodzinny komfort pracy. Przy dobrej jakości wyświetlacza wystarczy już 13 calowy laptop, ale lepszym wyborem może być również większy model.

Równie ważna jest także waga laptopa. Im lżejszy, tym łatwiej jest przenosić go z miejsca na miejsce. W przypadku gdy nauczyciel musi popracować w domu, lżejszy laptop będzie z pewnością wygodniejszy.

Czas pokaże, jakie laptopy zostaną dopuszczone w ramach programu "bon dla nauczyciela". Jednak już dziś można przeanalizować oferty niejednego sklepu internetowego i stworzyć sobie własny ranking laptopów w korzystnych cenach lub rozejrzeć się w Internecie po takich zestawieniach, by później łatwiej robiło się zakupy. Warto też, jako nauczyciel, już teraz zastanowić się jak odkładać potrzebne pieniądze na różnicę między dofinansowaniem, a kosztem zakupu laptopa. To pozwoli nam dokonać szybkich i łatwych zakupów w przyszłości.

Materiał Partnera


Data dodania: 2023-09-11


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 12
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna