fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl

Fizyka
Fizyka
Strona główna
Twoje konto
Płatności
FORUM
Szukaj
FAQ
O nas
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Stephen Hawking
Stephen Hawking

"Zamknięty w skorupce orzecha jeszcze czułbym się władcą nieskończonych przestrzeni". Ten cytat z "Hamleta" jest mottem książki "Wszechświat w skorupce orzecha" brytyjskiego fizyka Stephena Hawkinga. Puentuje zarówno odwieczne ludzkie pragnienie, by zrozumieć Wszechświat, jak i - w tym wypadku - zmagania genialnego umysłu zamkniętego w sparaliżowanym ciele.

Fizyka to nie tylko defincje, teorie, doświadczenia i zadania rachunkowe. Całą rzeczywistość - podobnie jak fizykę - tworzą ludzie. Postanowiliśmy przedstawić Wam profesora Stephena Hawkinga - jednego z najwybitniejszych fizyków w dziejach naszej cywilizacji. Postaci wyraźnej, znanej i obok której nie można przejść obojętnie.

Będziemy informować o życiu profesora, jego dokonaniach i wydarzeniach z nim związanych. Zamieścimy także fragmenty jego największych dzieł, bo jak sam o sobie powiedział: "Sprzedałem więcej książek o fizyce niż Madonna o seksie".

W brytyjskim sondażu z 2004 roku przeprowadzonym wśród nastoletnich chłopców pytano ich o wzór do naśladowania. Hawking zajął drugie miejsce. Wierzę, że w Polsce również wszystko jest możliwe... :-)


Aktualności
» Stephen Hawking: Ziemię czeka gigantyczna katastrofa
» "Kosmosie, nadchodzę!" - próbny lot Hawkinga (wideo)
» Hawking: zegar sądu ostatecznego tyka


Galerie zdjęć
» "Kosmosie, nadchodzę!" - próbny lot Hawkinga
» Stephen Hawking - zdjęcia


» Stephen Hawking - biografia

» Oficjalna strona profesora

» Podyskutuj na forum
 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Biografia Stephena Hawkinga
Zdjęcia Stephena Hawkinga
 
 Zadanie z prądu stałego [0]
Fizyka szkola srednia wzor na co? [1]
[OD ADMINA] zmiana regulaminu forum! [8]
Fizyka energia ruchu [0]
lepkosc cieczy wahadlo matematyczne [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2018 Fizyka Jamnika, Wszelkie prawa zastrzeżone. Online: 55
Fronty meblowe:Katalog stron
Obsługa informatyczna