Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 20 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Festiwal Nauki i Multimediów ABSTRACT 2007
Festiwal Nauki i Multimediów ABSTRACT 2007

Abstract jest imprezą organizowaną już od sześciu lat - po raz pierwszy w Miedarach (koło Gliwic), w lipcu 2001r. Następne, coroczne, edycje Festiwalu odbywały się w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Niepowtarzalna, nieco tajemnicza atmosfera spalonego Teatru powoduje, że popularyzacja nauki nabiera w tym miejscu zupełnie nowego wymiaru.

Festiwal Nauki i Multimediów ma na celu przybliżyć mieszkańcom Śląska najnowsze odkrycia i trendy we współczesnej nauce oraz pokazać wzajemne relacje pomiędzy naukami humanistycznymi a ścisłymi. W ogólnym zarysie organizatorzy Festiwalu mają zamiar nawiązać do idei "Trzeciej Kultury", pokazując jak fascynujące i inspirujące może być wzajemne przenikanie się nauk ścisłych z humanistycznymi. Poprzez zaproszenie wykładowców z regionalnych uczelni organizatorzy chcą propagować integrację śląskiego środowiska artystyczno-naukowego z młodzieżą. Dodatkowym zadaniem jakie stawiają przed sobą organizatorzy to podnoszenie i rozbudzanie kreatywności wśród młodzieży ze szczególnym uwzględnieniem popularyzacji nauk ścisłych.

Dzięki tak skonstruowanej formule Festiwalu promuje Gliwice jako miasto sprzyjające rozwojowi nauki i jej harmonijnej współpracy ze sztuką.

Całość ma być zaprezentowana w sposób lekki, dowcipny, rozumiany przez szerokie grono odbiorców. Nauka zostanie ukazana jako zjawisko ciekawe i pasjonujące.

Do przeprowadzenia prelekcji zostaną zaproszeni wykładowcy z następujących śląskich uczelni i instytucji:
- Politechnika Śląska,
- Uniwersytet Śląski,
- Akademia Ekonomiczna,
- Akademia Muzyczna,
- Akademia Sztuk Pięknych,
- Instytut Onkologii.

W szerszej perspektywie, działania te mają na celu konsolidację śląskich środowisk akademickich oraz stworzenia im możliwości prezentacji swoich osiągnięć szerokiej rzeszy odbiorców. Głównym zadaniem Festiwalu jest promocja nauki oraz chęć zaszczepienia w młodych ludziach pasji odkrywania i badania otaczającej nas rzeczywistości. Festiwal ma charakter niekomercyjny. Wstęp na wszystkie pokazy i prezentacje jest wolny.

Plan ramowy Festiwalu Abstract 2007:
a) Pokaz prac wizualnych ASP i Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej
b) Warsztaty fizyczne - doświadczenia znane i nieznane
c) Liga Szkolna - kilkudniowy cykl konkurencji przeznaczony dla szkół średnich z Gliwic i okolic. Codziennie będzie przeprowadzona jedna runda zawodów. Konkurencje będą przeprowadzane w Ruinach Teatru Miejskiego w Gliwicach. Drużyny będą musiały wykazać się pomysłowością, umiejętnością współpracy w grupie a przede wszystkim wszechstronnością aby zdobyć miano Zwycięzcy Ligi Szkolnej
d) Wykłady popularnonaukowe
e) Przegląd śląskich szkół wyższych w których uczestniczyć będą m.in.: Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Muzyczna, Politechnika Śląska, Uniwersytet Śląski, Akademia Ekonomiczna, Akademia Medyczna.

Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.abstract.aei.pl.

Relację z festiwalu zamieścimy również w naszym serwisie.


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
fale elektromagnetyczne [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2023 Fizyka Jamnika. Online: 14
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna