fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl

Fizyka
Fizyka
Strona główna
Twoje konto
Płatności
FORUM
Szukaj
FAQ
O nas
 
Strona główna > Artykuły - Serwis > O serwisie
O serwisie

1. O Fizyce Jamnika
Fizyka Jamnika to mój pomysł, czyli człowieka reklamującego się w Internecie pseudonimem Jamnik. Wizja tego portalu dojrzewała w mojej głowie od kilku lat i nie zamarła wraz z moimi powiększającymi się umiejętnościami tworzenia stron internetowych. Przedstawiam Wam portal inny niż wszystkie. Portal tworzony z sercem, zgodnie z zainteresowaniami mojej osoby. To szczęście móc połączyć pasję tworzenia stron www z zamiłowaniem do wiedzy fizycznej. Jeszcze większym szczęściem jest to, że mogę Wam pomóc w pojmowaniu czasami niełatwej fizyki. O tym, że mi się to udaje, świadczą Wasze listy elektroniczne z podziękowaniami i sugestiami dotyczącymi mojego portalu.

2. Dla kogo?
Fizyka Jamnika to kurs fizyki dla uczniów i uczennic gimnazjum oraz szkoły średniej. Korzystają z niej również maturzyści oraz studenci do wszelkiego rodzaju powtórek przed poznaniem szerszego zakresu materiału. Również starsi fascynaci tego przedmiotu znajdą tu coś dla siebie. A z czego wiem, nawet Ci, co rozwiązują krzyżówki.

3. Co nas wyróżnia od innych?
Jako pierwsi w tym kraju nie zajmujemy się tylko teorią. Stron teoretycznych jest mnóstwo, jednak nie ma stron zawierających zadania fizyczne i ich rozwiązania. I to postawiłem sobie za głowny cel portalu - rozwiązywanie zadań fizycznych. Jest to chyba największa zmora uczniów na lekcjach fizyki. Spróbuję pokazać, że to wcale nie jest takie trudne. Ważna jest tylko systematyczność i... chęć walki z czymś, co wydaje się czasem nie do pokonania. Spróbujemy?

4. Dlaczego trzeba płacić?
Przez dwa lata portal był bezpłatny. Dopiero później, gdy rozrósł się on w treści i zaczął być doceniany przez zwykłych użytkowników, wzrosły jego potrzeby. Serwer, na którym się znajduje, kosztuje, kosztują także domeny. Chciałbym, aby te inwestycje się zwracały, choć nie ukrywam, że również pieniądze motywują do dalszej intensywnej pracy nad witryną. Zawsze mnie zastanawiało, czy warto wydać te parę złotych na wiedzę, czy na porno-stronę? Wiem, życie jest coraz droższe, dlatego starałem się podać jak najniższe ceny. W portal włożyłem kawałek czasu, kawałek życia i swojej duszy. Dziękuję za każdą złotówkę, która wynika z docenienia mojej pracy i trudu.

5. Historia serwisu
Serwis wystartował po raz pierwszy 17 sierpnia 2003 roku jako Fizyka Jamnika i Strony Jamnika. Przez blisko dwa lata zantował on ok. 200000 wyświetleń. Przez cały czas był uzupełniany i poprawiany, nigdy nie umierał. Dziś mam własne domeny, przyjaciół i jeszcze większą ochotę tworzenia. Zdobyłem nowych redaktorów, co sprawiło powiększenie się objętości portalu. 1 września 2005 roku nastąpiło jego oddzielenie od Stron Jamnika. Od tego dnia zmienił się również diametralnie wygląd oraz cel działania - z teorii przeszedłem do zadań fizycznych.
c.d.n.

6. Przyszłość
Oczywiście nikt jej nie zna, można ją ewentualnie planować. W moich marzeniach serwis ten powinien zajmować się wszystkimi naukami ścisłymi, czyli fizyką, chemią i matematyką. Co z tego wyjdzie - zobaczymy! 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Elżbito Brachaczek dziękuje za zdaną mature [0]
Teoria "grawitacji" Le Sage'a, a ciemna energia i materia [0]
Nowa, rozwinięta hipoteza "grawitacji" Le Sage'a [0]
Energia kinetyczna elektronu poruszającego się prędkością fotonu w próżni. [0]
Równanie Schrodnigera niezależne od czasu. [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2018 Fizyka Jamnika, Wszelkie prawa zastrzeżone. Online: 32
Fronty meblowe:Katalog stron
Obsługa informatyczna