fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Uczmy się od siebie nawzajem
Uczmy się od siebie nawzajem

Nie ma takiego ucznia, który kochałby wszystkie przedmioty. Nie ma też takiego, który poradziłby sobie z każdym zadaniem. Nawet geniusz ma ograniczenia i nie może być najlepszy we wszystkim. Jeśli jednak spotka się już dwóch geniuszy, to jest duża szansa, że będą oni w stanie rozwiązać sobie nawzajem trudne zadania, a pytania, które do tej pory były trudne, wytłumaczone przez kogoś innego, okażą się banalnie proste. Na tym właśnie polega idea korepetycji przez internet, udzielanych sobie wzajemnie przez uczniów.

Dlaczego tradycyjne korepetycje nie działają?

Korepetycje z założenia maja ci pomóc przyswoić problematyczną wiedzę w sposób szybki i efektywny. Często jednak dzieje się tak, że dopóki pracujesz pod okiem korepetytora, wszystko działa tak jak powinno. Kiedy jednak zostajesz sam... Wiesz dobrze, że bywa różnie. Bardzo często wynika to ze sposobu przekazywania ci wiedzy. Umiejętność dobrania takiej metody tłumaczenia, która pozwoli ci rozwiązanie danego zadania lub problemu zapamiętać na długo, jest największą sztuką korepetytora. I niestety nie zawsze ta sztuka mu się udaje. Okazuje się natomiast, że jeśli szukając odpowiedzi na trudne pytania, podejdziesz do kolegi lub koleżanki, która perfekcyjnie ogarnia temat, to on jest w stanie wytłumaczyć ci to szybko, skutecznie i w prosty sposób. Jak to się dzieje? A tak, że uczenie od siebie nawzajem jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów nauki.

Korepetycje online - razem po sukces

Dzięki nowoczesnym technologiom masz wybór, jak i kiedy chcesz się uczyć. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do korepetycji online? Trudne.pl to portal, który bazuje na samopomocy i korepetycjach udzielanych sobie nawzajem przez uczniów. Jeśli umiesz rozwiązać konkretne zadania, podajesz odpowiedzi na zadane przez innych pytania. Za taką pomoc zbierasz punkty, które potem możesz wymienić na nagrody. Z kolei jeśli ty masz zadanie, z którym sobie nie radzisz i potrzebujesz pomocy, możesz szybko dodać je do serwisu i liczyć na pomoc innych. W ten sposób można uporać się nie tylko z fizyką czy matematyką, lecz także z chemią, informatyką, geografią,biologią, językami obcymi, a nawet z językiem polskim, który także bywa bolączką niektórych uczniów. Wszystko opowiedziane prostym językiem, w przyjaznej atmosferze, przy nastawieniu na wspólny sukces. Nie musisz się już bać zadawania pytań, skomplikowanych i trudnych odpowiedzi, z których niewiele rozumiesz. Po prostu, możesz więcej!


Data dodania: 2019-08-02


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 8
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna