fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Czy internet może być przydatny w nauce przez dzieci? Może!
Czy internet może być przydatny w nauce przez dzieci? Może!

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie codzienność bez używania internetu i wykorzystywania najnowszych technologii. W pracy wysyłamy maile, w wolnej chwili robimy zakupy przez internet, a nawet bilety do kina rezerwujemy drogą online. Według badań ponad 93% osób, które ukończyły 24. rok życia korzysta z internetu. Skoro ma to tak szerokie zastosowanie coraz częściej wykorzystywany jest w szkolnictwie. Coraz większa liczba uczniów przeszukuje strony w poszukiwaniu informacji i poszerzaniu wiedzy. Do szkoły wkracza edukacja interaktywna i nie ma co z tym walczyć. Internet jest jednak dla uczniów, a z resztą nie tylko dla nich, potężnym narzędziem, którym trzeba umieć się posługiwać.

Metody dostosowane do uczniów

Oczywiście można by zadać pytanie ?czym różni się uczeń w obecnych czasach, od trochę starszych roczników??. Jednak takie porównywanie nie powinno w ogóle mieć miejsca. Każde pokolenie żyje w nieco innej rzeczywistości, wszystko dookoła się zmienia, edukacja również. W sieci znaleźć możemy materiały interaktywne np. Dlaucznia.pl, przyciągających ich uwagę. Oczywiście możemy im to ograniczyć i nawet powinniśmy, jednak ograniczyć, a nie zakazać i na siłę odciągać. W końcu zakazany owoc smakuje najbardziej. W dorosłym życiu będą przeszukiwać ogromne bazy danych oraz realizować projekty oparte na rozwiązaniach cyfrowych. Może więc warto pozwolić dzieciom na korzystanie z platform edukacyjnych i wersji multimedialnych dając im dobre podstawy funkcjonowania.

Szkoła także nie stoi w miejscu

W szkołach możemy postawić na naukę wyłącznie z książek, a w klasie stosować wyłącznie rozwiązywania zadań kredą przy zielonej tablicy. Jednak po pierwsze, czy jest to w ogóle możliwe? Oraz po co? Zastosowanie multimediów i dostępu do sieci pozwala na wielowątkową realizację tematów, wykraczając poza utarte schematy nauczania. Powszechne stało się wykorzystywanie materiałów filmowych, animacji czy gier edukacyjnych. Postęp technologiczny to przyszłość, która powinna gościć w szkołach, więc nie trzymajmy się kurczowo przeszłości.


Data dodania: 2020-02-29


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 9
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna