fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Jak zrozumieć świat wokół nas? Sprawdź nowy serwis dla młodzieży
Jak zrozumieć świat wokół nas? Sprawdź nowy serwis dla młodzieży

Jeśli czytasz ten artykuł, to zapewne szukasz dobrego serwisu dla nastolatków, który - w odróżnieniu od popularnych portali społecznościowych - dostarczy ci rzetelnej wiedzy, a jednocześnie będzie lekturą o wiele bardziej wciągającą niż Wikipedia. Dobrze trafiłeś!

Szukasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania dotyczące bieżących zdarzeń oraz ważnych problemów społecznych? Masz kłopot w kontaktach z rówieśnikami lub dorosłymi? A może targają tobą emocje, z którymi nie umiesz sobie poradzić? Widzisz, jak zmienia się klimat, ale nie wiesz jak na to reagować? Nie wiesz, jak umiejętnie korzystać z pieniędzy, by nie znikały zbyt szybko? W sieci jest wiele portali, które poruszają podobne zagadnienia, ale portale dla nastolatków robią to w sposób przejrzysty i zrozumiały. Sprawdź nowy serwis dla młodzieży, który jest skarbnicą wiedzy z różnych dziedzin. Odpowiada na wiele pytań ważnych dla młodzieży. Pomaga lepiej zrozumieć relacje między ludźmi, poznać samego siebie i świat wokół nas. A przy tym nieźle się go czyta.

Nauka o własnych finansach i mechanizmach gospodarczych wpływających na nas

W sieci jest wiele serwisów informacyjnych lub specjalistycznych wyjaśniających, jak sobie radzić z pieniędzmi i jak zadbać o dobrą przyszłość finansową, a także tłumaczących mechanizmy gospodarcze. Większość jednak jest skierowana do dorosłych, a nawet specjalistów. Serwisy dla nastolatków takie jak noizer.pl są dla ciebie! Wyjaśniają w prosty sposób wiele spraw ważnych dla młodzieży, m.in.: jak założyć konto dla nastolatków i na co zwracać uwagę, wybierając karty płatnicze? Czy płatności telefoniczne są bezpieczne? Dlaczego warto kupować w małym osiedlowym sklepiku lub przytulnej knajpce zamiast dużej sieciówce? Jak nauczyć się mądrze gospodarować własnymi pieniędzmi? Jak najlepiej płacić za granicą? Sprawdź to koniecznie!

Wsparcie w codziennych relacjach

Do najbardziej interesujących cię tematów zapewne należą te, które dotyczą relacji z innymi ludźmi. Zastanawiasz się, jak nawiązać rozmowę z dziewczyną/chłopakiem, który ci się podoba? Nie wiesz, jak obronić się przed złośliwym zachowaniem kolegi? Albo jak przekonać rodziców, by puścili cię na imprezę? A może chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie realizować swoje marzenia? Albo jak pokonać stres przed egzaminem? Poszukaj cennych wskazówek w artykułach napisanych z myślą o osobach takich jak ty. Zajrzyj na portale dla nastolatków!

Tu dowiesz się również:
+ skąd się bierze hejt w mediach społecznościowych, jak sobie z nim radzić i jak się przed nim skutecznie bronić;
+ jak wyrażać własne zdanie, by inni traktowali cię poważnie i słuchali tego, co mówisz;
+ jak mówić NIE, by wszyscy czuli się z tym dobrze;
+ jak budować dobre relacje z rówieśnikami i dorosłymi.

Bądź eko! Ale czy wiesz, jak i po co?

Dużo się mówi o ekologii i zmieniającym się klimacie, ale w dorosłym świecie reakcja na to wydaje się bardzo powolna. Dużo jest też sporów i przepychanek. A może cały ten szum nie ma sensu? Wyrób sobie własne zdanie. Dowiedz się więcej, jak zanieczyszczenie środowiska realnie wpływa na nasze życie. Sprawdź, co i jak możesz zrobić, żeby łatwymi działaniami i nawykami poprawić życie na naszej planecie - sobie, swoim bliskim i przyszłym pokoleniom.


Data dodania: 2020-10-16


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 15
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna