fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Zadanie domowe, które trzeba odrobić
Zadanie domowe, które trzeba odrobić

Szkoła jest tym etapem w życiu każdego człowieka, który może być przyczyną wielu dobrych wydarzeń, ale może także generować trudności. Tak czy inaczej trzeba przez nią przebrnąć. Najlepiej by było, gdyby kojarzyła się nam z samymi piątkami, udanymi klasowymi wycieczkami oraz pochwałami od nauczycieli czy rodziców. Oczywiście nie zawsze tak będzie, o czym dobrze wiemy. Czasem także trzeba będzie poszukać pomocy, zwłaszcza gdy coś wymknie się nam spod kontroli.

Bardzo trudne zadanie domowe

Jedną z konieczności szkolnych, które mogą czasem skutecznie spędzić nam sen z oczu, są zadania domowe. W zależności od tego z jakim przedmiotem miewamy większe lub mniejsze problemy. Z zasady odrabiamy zadania bez większych kłopotów, ale czasem rozwiązywanie zadań z matematyki, fizyki albo chemii, może nam przysporzyć sporo kłopotów. Często jest to związane z tym, że klasy w polskich szkołach są dość duże, a materiału, który trzeba przyswoić jest naprawdę dużo. Nauczyciele nie zawsze są w stanie wszystko dokładnie wytłumaczyć każdemu uczniowi i uczennicy z osobna. To z kolei powoduje nierównomierne przyswajanie wiedzy i może się okazać, że np. potencjalne zadania maturalne z matematyki, przekraczają czyjeś zdolności. Warto wówczas skorzystać z pomocy, nim będzie za późno.

Skuteczna pomoc potrzebna od zaraz

Jeśli więc potrzebujemy doraźnej pomocy, by się uporać, np. z zadaniami z matematyki, powinniśmy skorzystać z pomocy znajomych ze szkoły albo korepetytora czy korepetytorki. Czasem jedna sytuacja jest na tyle skomplikowana i wymagająca błyskawicznej reakcji, że z jedyną pomocą przyjdzie nam portal internetowy, kryjący się pod adresem: https://zadania.pl/. Wystarczy tam znaleźć odpowiedni podręcznik, np. do matematyki, taki jak GWO "Matematyka", czy też "Matematyka z plusem", określić zadanie, z którym mamy problem oraz przesłać je mejlem na podany na stronie adres. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty otrzymamy gotowe rozwiązanie, np. danego równania na podany przez nas adres mejlowy. Wszystkie rozwiązania, które w ten sposób otrzymamy są sprawdzone, nie musimy więc się obawiać, że dostaniemy złą odpowiedź. Portal ów służy pomocą nie tylko w wypadku przedmiotów ścisłych. Możemy tam szukać pomocnej ręki jeśli chodzi o języki obce, czy też przedmioty humanistyczne. Oczywiście wszystko odbywa się z zachowaniem pełnej poufności. Warto zapamiętać ów adres, by w razie niespodziewanych kłopotów uzyskać szybką oraz skuteczną pomoc.


Data dodania: 2020-12-30


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 8
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna