fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Jak uczyć się fizyki w szkole średniej?
Jak uczyć się fizyki w szkole średniej?

Czym jest fizyka? Zgodnie z definicją Alberta Einsteina jest to cała grupa nauk przyrodniczych, które opierają swoje teorie na pomiarach, a których idee i twierdzenia da się sformułować przy pomocy matematyki. Z fizyką bardzo ścisłe związana jest również inna nauka przyrodnicza - chemia. Uczniowie zostają wprowadzeni w zagadnienia fizyki już w szkole podstawowej. Szkoła średnia to kolejny etap poznawania fascynującej wiedzy z tego zakresu. Wybór odpowiednich podręczników sprawi, że młody człowiek będzie uczył się łatwiej i chętniej.

Fizyka nie musi być trudna - doskonale opracowany podręcznik to podstawa

Fizyka to pasjonująca nauka, która rozbudza ciekawość świata. Prawdą jest jednak to, że niezwykle istotny jest również sposób przekazywania tej wiedzy młodemu człowiekowi. Niestety bywa, że w szkołach średnich brak jest odpowiedniego wyposażenia. Uczniowie nie mają możliwości wykonywania interesujących eksperymentów i doświadczeń, dzięki którym o wiele łatwiej byłoby im zrozumieć trudniejsze, fizyczne zagadnienia. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzą bardzo dobrze przygotowane podręczniki. Polecane przez nauczycieli i uczniów są na przykład książki z serii Odkryć Fizykę.

Tak jak dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, tak młodzież doskonale przyswaja wiedzę poprzez doświadczanie. Jeśli chodzi o prawa fizyki to z jednej strony jest więc do poznania teoria, a z drugiej dla niektórych o wiele bardziej pasjonująca praktyka. Seria Odkryć fizykę składa się z świetnie opracowanych podręczników, które przedstawiają ważne zagadnienia w sposób atrakcyjny i przystępny. Znajdziemy tutaj sporo odniesień do życia codziennego. Zachęcające infografiki i czytelne ilustracje sprawiają, że młody człowiek zaczyna interesować się fizycznymi zagadnieniami i, co najważniejsze, rozumieć je. Liczne zadania powtórzeniowe znacząco ułatwiają utrwalanie wiedzy.

Dzięki serii Wydawnictwa Nowa Era uczniowie liceum ogólnokształcącego i technikum mają okazję zapoznać się z zakresem podstawowym fizyki. Znajdziemy tu książki dla pierwszoklasistów, a także podręczniki Odkryć fizykę 2 i książkę do nauki do klasy 3. Dodatkiem do podstawowych pozycji wydawniczych są atrakcyjne Karty pracy ucznia z dziennikiem laboratoryjnym. Książki te zachęcają do samodzielnej nauki w domu oraz do przeprowadzania i analizowania ciekawych doświadczeń. Niewątpliwą atrakcją są kody QR, dzięki którym uczniowie mają łatwy dostęp do pasjonujących filmów przedstawiających fizyczne zjawiska.

Przede wszystkim przejrzyste treści - fizykę da się zrozumieć!

Prawa fizyki są nieodłącznym elementem naszego życia. Wiedza na ten temat nie zawsze jest jednak łatwa do przekazania młodym ludziom. Teoretyczne opisy są niekiedy bardzo skomplikowane. Przez to uczniom trudno jest zrozumieć fizyczne reguły.

Wydawnictwo Nowa Era przygotowało także serię podręczników do nauki fizyki w szkole średniej o zakresie rozszerzonym: Zrozumieć fizykę. Nawet bardzo trudne zagadnienia zostały tutaj opisane i zobrazowane w sposób bardzo przystępny. Uczniowie już od pierwszej klasy szkoły średniej są przygotowywani do egzaminu maturalnego.

Seria składa się zarówno z podstawowych pozycji wydawniczych, jak i doskonale opracowanych zbiorów zadań oraz maturalnych kart pracy wzbogaconych o dzienniki laboratoryjne. Trudno o lepszy sposób na utrwalenie i systematyczne sprawdzanie umiejętności oraz rozszerzonego poziomu wiedzy. Serię Zrozumieć fizykę, jak i Odkryć fizykę można kupić w księgarniach internetowych, takich jak np. Empik.

/Materiał Partnera/


Data dodania: 2022-07-25


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 10
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna