fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Anatomia człowieka - opracowania medyczne, które trzeba poznać
Anatomia człowieka - opracowania medyczne, które trzeba poznać

Anatomia człowieka to szeroki dział wiedzy, który trudno by było opanować bez odpowiednich opracowań i atlasów. Budowę swojego organizmu poznasz dzięki specjalistycznym książkom medycznym. Które z nich warto mieć na własność? Jaki będzie najlepszy prezent dla początkującego studenta medycyny?

Anatomia człowieka - posegregowana wiedza

Anatomia człowieka to wciągający dział biologii, który każdy powinien znać przynajmniej powierzchownie, a studenci kierunków medycznych o wiele lepiej. W dokładnym opanowaniu znajomości kształtu, położenia, składu i działania komórek, tkanek i narządów pomogą specjalistyczne podręczniki do anatomii. W anatomii wyróżnia się kilka działów: anatomia prawidłowa, patologiczna, anatomia mikroskopowa, radiologiczna oraz topograficzna. Równie ważne jest poszukiwanie nowych publikacji z zakresu anatomii. Tak jak cała ludzka medycyna, również i budowa człowieka jest ciągle coraz lepiej poznawana.

Najważniejsze opracowania

Atlas anatomii człowieka Sobotta to tytuł obowiązkowy na półce każdego studenta medycyny. Zawiera wspaniałej jakości ilustracje wraz z opisami oraz ponadczasową wiedzę z anatomii człowieka. Ksiazki Sobotta zawierają także bank pytań egzaminacyjnych, ułatwiających przygotowanie się do egzaminu z anatomii. Układ pokarmowy, układ ruchu, układ płciowy - wszystkie układy ciała człowieka wraz z opisem i czynnościami narządów wewnętrznych pozwalają studentom na zwrócenie uwagi również na aspekty kliniczne już podczas nauki anatomii.
Polsko-angielski Atlas anatomii klinicznej McMinn&Abrahams nie traci na popularności wśród adeptów nauk medycznych. Świadczy o tym już czwarte polskie wydanie atlasu, z dokładnymi fotografiami i przekrojami przez wszystkie struktury, od głowy po stopy. Każda struktura jest odpowiednio ponumerowana, a numerom odpowiadają podpisy pod ilustracjami. Podczas zajęć e-learningu na większości uczelni medycznych Atlasy anatomii klinicznej stały się podstawą dydaktyki, dzięki doskonałym fotografiom preparatów anatomicznych. Czwarte wydanie atlasu zawiera zarówno mianownictwo polskie, jak i angielskie, zgodnie z wymogami nauczania.

Interaktywne opracowania

Szybko przyjęła się wśród studentów medycyny Anatomia Nettera do kolorowania. Szczegółowo zarysowane układy narządów pozwalają na opanowanie działania i umiejscowienia każdego organu w ciele. Prześledź układ krążenia naczynie po naczyniu i poznaj schematy, według których działają narządy zmysłów. Kolorowanie pozwoli Ci wbić w pamięć położenie oraz wygląd poszczególnych struktur. Opracowanie Nettera zawiera rozrysowane w najdrobniejszych detalach wszystkie partie ciała człowieka. Ilustracje przedstawiające budowę komórek organizmu, układ oddechowy, układ sercowo-naczyniowy, układ moczowy, układ nerwowy obwodowy i ośrodkowy, a nawet układ limfatyczny oraz układ ruchu - to tylko drobny wycinek tej pozycji.
Anatomia człowieka do kolorowania to najbardziej skuteczny sposób na naukę - skojarzenia wzrokowe pomogą ci przyswoić terminologię naukową oraz inne ważne informacje. Metodę tę wykorzystał także Wynn Kapit w swoim opracowaniu "Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania". Pozwoli ona nie tylko studentom, ale i pasjonatom anatomii na poznanie wszystkich struktur w ciele człowieka. Wydanie jest zwięzłe i przejrzyste, co ułatwia szybkie przyswojenie wiedzy z 162 struktur ciała. Poczynając od budowy komórki w ludzkim ciele aż po żeński układ płciowy - Wynn Kapit zapewnia dużą dawkę ludzkiej anatomii w ciekawej formie.

Podręczniki dla studentów nauk medycznych

Trzy tomy książki Graya Anatomia. Podręcznik dla studentów od lat stanowią bazę do nauki anatomii na wykładach i zajęciach. Studenci medycyny, stomatologii lub fizjoterapii korzystając z konkretnych działów, z których każdy może być traktowany niezależnie, zapozna się z każdym z układów narządów. Anatomia topograficzna stanowi podstawę każdego działu, co pozwala od razu na naukę wzajemnego stosunku poszczególnych struktur do siebie. Kolejność w polskim wydaniu zaczyna się od grzbietu, tak jak zazwyczaj zajęcia na prosektorium, a kończy na budowie kończyn górnych i dolnych. Tom 2. to miednica, klatka piersiowa, jama brzuszna oraz krocze. Tom 3. obejmuje z kolei anatomię głowy i szyi, ośrodkowy układ nerwowy i nerwy obwodowe. Układy narządów pokazane przez Graya przystępnie pokazują złożoność budowy ludzkiego ciała.
Anatomia człowieka Adama Bochenka i Michała Reichnera to podręcznik uznany za najlepsze dzieło medyczne XX wieku. Pokazuje organizm człowieka od anatomii ogólnej po szczegółową budowę rdzenia kręgowego, działanie układu płciowego, budowę wynikającą z fukncji serca, etc. To jeden z najbardziej dokładnych podręczników poświęconych anatomii człowieka, dostępnych obecnie w polskich księgarniach.

Anatomia człowieka - nie tylko dla studentów

Anatomia człowieka choć w małym stopniu powinna być znana każdemu z nas. Wśród bogatych opracowań medycznych znajdziesz także na rynku szereg wydań kierowanych do zupełnych laików. Zanurz się w fascynujący świat wiedzy dotyczącej własnego organizmu, by lepiej zrozumieć jego działanie.

Materiał Partnera


Data dodania: 2022-12-12


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 20
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna