Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 20 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Artykuły - Fizyka > Czy nauczyciel może pracować tylko w szkole?
Czy nauczyciel może pracować tylko w szkole?

Nauczyciele zazwyczaj decydują się na pracę w szkole, ale warto zwrócić uwagę także na inne możliwości. Przykładem może być chociażby zawarcie współpracy z firmą specjalizującą się w udzielaniu prywatnych korepetycji. Należy też podkreślić, że nauczyciel nie musi pracować wyłącznie z dziećmi lub młodzieżą.

Oferty pracy dla nauczycieli

Początkujący nauczyciel najczęściej rozpoczyna karierę zawodową w szkole. Na Pracuj.pl można szybko odnaleźć przykładowe ogłoszenia, które są udostępniane przez przedstawicieli różnych placówek edukacyjnych. Najwięcej ofert dotyczy szkół podstawowych - poszukiwani są nauczyciele zarówno do klas 1-3, jak i do starszej młodzieży. Rekrutację prowadzą także placówki ponadpodstawowe, w tym technika. Warto podkreślić, że propozycje zatrudnienia udostępniają zarówno podmioty publiczne, jak i szkoły prywatne. W tym drugim przypadku zazwyczaj można liczyć na wyższe wynagrodzenie.

Czy nauczyciel sprawdzi się jako korepetytor?

Wielu nauczycieli rezygnuje z uczenia w szkole, ponieważ woli bezpośredni kontakt z kilkoma lub jednym uczniem. W tym przypadku dobrym wyborem będzie praca korepetytora. Aktualnie jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli przygotowujących do konkretnych przedmiotów. Głównie poszukiwani są korepetytorzy kierunków ścisłych, takich jak matematyka, chemia, fizyka czy biologia. Mogą oni liczyć na bardzo atrakcyjne stawki godzinowe. Jako korepetytorzy sprawdzają się początkujący nauczyciele, którzy w ten sposób mogą przekonać się, czy mają umiejętności pedagogiczne.

Gdzie może pracować nauczyciel?

Doświadczony nauczyciel może także zdecydować się na współpracę z placówką aktywizującą seniorów lub mieszkańców danego regionu, w której byłby odpowiedzialny za prowadzenie tematycznych zajęć związanych z jego kierunkowym wykształceniem. Mogą to być wykłady z klasyki prozy lub próba wspólnego interpretowania poezji. Poszukiwani są nie tylko poloniści, ale także nauczyciele z innych przedmiotów. Wielu nauczycieli łączy pracę w szkole z prowadzeniem dodatkowych zajęć dla seniorów.

Dobry nauczyciel nie powinien mieć problemów ze znalezieniem atrakcyjnej posady. Warto zapoznać się z przykładowymi propozycjami zatrudnienia, korzystając z wirtualnych portali z ogłoszeniami z Twojego regionu.

Materiał Partnera


Data dodania: 2023-01-04


 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
fale elektromagnetyczne [0]
mechanika [0]
Zadanie z równia pochyłą [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2023 Fizyka Jamnika. Online: 44
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna