fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Podstawowa / Gimnazjum
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Zadanaka z fizyki xchmiel014944 01-29 16:20


   xchmiel (01-29 16:20)  
Czy ktos moglby mi pomóc rozwiazac te zadanka bylbym wdzieczny. przyznam ze mam swoje rozwiazania ale dla pewnosci wolalbym porównac moje rozwiazania z wynikami kogtos kto wiec o robi a nie tak na czuja jak ja
Pozdrawiam


ZADANIA Z FIZYKI



1. Z wierzchołka równi pochyłej o wysokości h = 1 m zsuwa się bez tarcia klocek o masie m = 1 kg. Prędkość początkowa tego klocka wynosi zero. Ile wynosi prędkość klocka u podstawy równi. Przyjąć g = 10 m/s2 .
2. Z wierzchołka równi pochyłej o wysokości h = 1 m zsuwa się klocek o masie m = 1 kg. Współczynnik tarcia dynamicznego klocka o powierzchnię równi wynosi f = 0,2. Prędkość początkowa tego klocka wynosi zero. Ile wynosi prędkość klocka u podstawy równi. Przyjąć g = 10 m/s2 .
3. Z wierzchołka równi pochyłej o wysokości h = 1 m stacza się walec, którego masa wynosi m1=1 kg. Moment bezwładności walca względem osi geometrycznej wynosi I=0,5 m r2. Prędkość początkowa walca równa jest zero. Oblicz prędkość wózka u podstawy równi. Przyjąć g = 10 m/s2.
4. Do wody o gęstości row spada z wysokości h kluka o gęstości ro < row . Obliczyć na jaką głębokość zanurzy się kulka oraz jej czas powrotu na powierzchnię wody. Nie uwzględniać lepkości i napięcia powierzchniowego wody. Przyspieszenie ziemskie równe g.
5. Na równiku pewnej planety, będącej jednorodną kulą, ciała ważą dwa razy mniej niż na biegunie. Gęstość materii planety ro = 3,14 * 103 kg/m3 . Obliczyć okres obrotu planety wokół jej osi. Przyjąć wartość stałej grawitacji G = 6 * 10-11 N*m2 / kg2 .
6. Punkt materialny porusza się ruchem harmonicznym. Okres drgań T = 3,14 s, a amplituda A = 1 m. Obliczyć maksymalną prędkość tego punktu.
7. Stojący łyżwiarz o masie m1 = 80 kg, rzuca przed siebie piłkę o masie m2 = 2 kg. W efekcie rzutu, łyżwiarz zaczyna poruszać się do tyłu. Tarcie pominąć. Obliczyć prędkość łyżwiarza.
8. Piłeczka spada swobodnie z dachu budynku o wysokości h1 = 30 m. Odbija się tracąc 40 % swojej energii. Po odbiciu wznosi się na wysokość h2 , po czym znowu spada. Obliczyć wysokość h2 oraz czas lotu od odbicia do osiągnięcia wysokości h2 .
9. W windzie jadącej w górę z przyspieszeniem a stoi szklanka z drinkiem (Martini z wódką) o gęstości roD . W szklance pływa kostka lodu o gęstości roL < roD . Obliczyć stosunek zanurzonej części kostki lodu do objętości jej wynurzonej części.
10. Ebi Smolarek kopie piłkę tak, że unosi się ona pod kątem 60% z prędkością 20 m/s. Obliczyć odległość na którą zaleci piłka nim znów spadnie na ziemię, oraz na jaką maksymalną wysokość się wzniesie.



Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 26
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna