fizyka.org  ::  mamy 23 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Tematy różne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 CHEMIA - STĘŻENIE PROCENTOWE dorota32318748 02-16 16:43


   dorota32 (02-16 16:43)  

Proszę o pomoc z chemii z ze stężenia procentowego

oblicz stężenie procentowe roztworu saletry otrzymanej przez dodanie 2,5 g saletry do 50 g roztworu tej saletry o stężeniu 5%

   Nessie (04-15 18:21)  
stezenie procentowe to masa substancji przez mase roztworu razy 100%.nic wiecej nei wiem xD trzeba popodstawiac chyba


   niun85 (05-07 01:16)  
jak ci jeszcze poatrzebne te zadanie to napisz to ci je rowiąże

pozdrawiam

   paulus (05-11 14:19)  
Cp=ms/mr * 100%

Cp1= 5%
mr1=50g
ms1= 0.05*50g=2.5g
ms2=2.5g
mc=ms2=mr1=2.5g+50g=52.5
Cpc= ms1+ms2/mc=9.5239%

tak mi wyszło ;)

Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Zadanie ruch drgający [1]
Zadanie ze statyki, mechaniki [0]
Dlaczego opór w półprzewodnikach maleje do pewnej granicy, a potem wzrasta, ale minimalnie? [0]
Dlaczego ładunki elektryczne oddziałują na siebie? [0]
Zadanie o dyfrakcji światła pomocy [0]
 
 
© 2003-2026 Fizyka Jamnika. Online: 4
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
oprogramowanie ESET HOME Security Premium w Sklepie Antywirus.net.pl
Obsługa informatyczna