Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl  ::  mamy 15 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Podstawowa / Gimnazjum
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 kinematyka - kilka zadań Bieras013784 09-10 16:48


   Bieras (09-10 16:48)  
1.Dwa samochody jadą w tym samym kierunku z przyśpieszeniami 2m/s2 i 3ms/2. Oblicz odległosć między nimi po pięciu sekundach ruchu, zakładając że wystartowały z tego samego miejsca. Jaka będzie różnica prędkości samochodów po tym czasie?

2.Oblicz jaką drogę przebędzie samolot w czwartej sekundzie ruchu jednostajnie przyśpieszonego, jeśli przyśpieszenie wynosi 5m/s2. Oblicz prędkość średnią samolotu po czterech sekundach.

3. Z miasta A odległego od miasta B o 100km wyjechała ciężarówka ze stałą prędkością 72km/h. W tym samym momencie z miasta B w stronę miasta A wyjechał samochód osobowy i poruszał się z prędkością 18km/h. Znajdź odległoś od miasta A w której samochody się spotkają.

4. Z wysokości 100m puszcono kamień. Po jakim czasie kamień znajdzie się na wysokości 20m? Jaką będzi miał wtedy prędkość?

5. W odległości 50m od jadącego z prędkośćią 72km/h samochodu kierowca zauważył dziurę w jezdni. Czy uda mu się zahamować przed dziurą? Manewr hamowania trwał 3 sekundy. Narysuj wykres zależności prędkości od czasu dla tego samochodu.


Z góry dziękuję.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Przyśpieszenie grawitacyjne Ziemi [0]
elektrostatyka [0]
Tarcie,energia,praca [0]
Rozkład Gaussa [0]
Siły sprężystości [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2021 Fizyka Jamnika. Online: 30
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna