Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl  ::  mamy 15 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Tematy inne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 teoria względności, a model standardowy toriam111409 07-13 12:48


   toriam (07-13 12:48)  
obecnie z tego co wiem prowadzą te dwie teorie. Ale przeciez są one sobie zaprzeczeniem. Przecież teoria względności mówi że nie ma cząsteczek poruszających się z większą prędkością niż prędkośc światła, model standardowy mówi o grawitonach czyli cząsteczkach przenoszących grawitację. Czyli np. w czarmych dziurach grawitony muszą osiągac większą prędkość niż prędkośc światła. A więc obie toerie są sobie zaprzeczeniem. Mógłby mi to ktoś wyjaśnić??

   Felture (08-05 13:54)  
Nie mam szczegółowej wiedzy na ten temat ale interesuję się fizyką. Czytałam, że cząsteczki nie posiadające masy (np. grawitony) mogą przekraczać prędkość światła. Natomiast wraz ze wzrostem prędkości wzrasta też masa obiektu. Więc gdybyśmy spróbowali rozpędzić coś mającego masę do prędkości bliskiej 300 000 km/s, masa tego obiektu zgniotłaby nas. Potrzebna byłaby też olbrzymia energia do wprawienia coraz większej masy w ruch.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 skok w dal [0]
Odpowiedzi na pytania [0]
Odpowiedzi na pytania [0]
Rozłożenie ładunku na tratwie [0]
Prawo stygnięcia Newtona [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2019 Fizyka Jamnika. Online: 61
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna