Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 19 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Podstawowa / Gimnazjum
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Siła wyporu - zadania Goran017314 10-16 18:42


   Goran (10-16 18:42)  
1.W naczyniu wypełnionym po brzegi wodą pływa kawałek lodu. Czy wyleje się woda z naczynia, gdy lód się stopi? Uzasadnij.2. W powietrzu ciało ma ciężar 20N a w nafcie 18N. Gestość nafty: 0,8 kg/m^{3}

Ile wynosi objętość tego ciała?3. Jednorodne ciało po zanurzeniu do wody ma w niej ciężar 0,95N Ile wynosi gęstość substancji tego ciała?4. Kawałek metalu o ciężarze 15,6N ma ciężar w wodzie 13,6N a w nieznanej cieczy 14N. Wyznacz gęstość nieznanej cieczy.5. Pływające na powierzchni nafty ciało wypiera 120 cm^{3} tej nafty. Jaką

objętość wody wyprze to ciało pływające na jej powierzchni.6. Kawałek węgla zanurzony całkowicie w wodzie ma ciężar 10N, a w nafcie 12,5N. Wyznacz gęstość węgla.7.Kawałek metalu o ciężarze 7,8N ma ciężar w wodzie 6,8N w cieczy A - 7N, w cieczy B - 7,1N. wyznacz gęstośc metalu oraz gęstość cieczy A i B.


Proszę o pomoc. :)


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Rozkład Plancka [0]
Co powoduje dylatację czasu [0]
siły dziłające na liny [0]
Gazy [0]
Punkt materialny - hellp me [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2022 Fizyka Jamnika. Online: 14
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna