fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Tematy różne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 zadania z kinetyki misiekkk7021562 12-14 16:19


   misiekkk7 (12-14 16:19)  
bardzo bym prosil o pomoc w rozwiazaniu ktoregos z poniższych zadań. z góry bardzo dziekuje.

Zad. 1.
Jaki kurs i jaką prędkość wypadkową V powinien mieć sterowiec, którego prędkość własna V1=100km/h, jeżeli musi lecieć w kierunku od S do N, a wiatr spycha go w kierunku od E do W z prędkością V2=8m/s?

Zad. 2.
Samolot wzbija się w powietrze, lecąc z prędkością V=700km/h. Po upływie t=4min osiąga wysokość h=4km. Z jaką prędkością porusza się po płaszczyźnie poziomej (po powierzchni Ziemi) cień samolotu?

Zad. 3.
Pociąg opuszcza stację ruchem jednostajnie przyśpieszonym z przyśpieszeniem a=30cm/s. W jakiej odległości od stacji uzyska prędkość V=15m/s i po jakim czasie to nastąpi?

Zad. 4.
W ruchu prostoliniowym prędkość ciała jest następującą funkcją czasu: V=-8t+4[m/s]. Określić ruch ciała, obliczyć prędkość ciała po upływie 3 sekund oraz jaką w tym czasie przebędzie drogę.

Zad. 5.
W celu wyznaczenia głębokości studni wrzuca się do niej kamień tak, aby mógł spadać swobodnie. Po upływie czasu t=6s słyszy się uderzenie kamienia o powierzchnię wody. Jak głęboka jest studnia, jeżeli prędkość rozchodzenia się dźwięku w powietrzu wynosi V=334m/s? Z jaką prędkością kamień uderzy o powierzchnię wody? g=10m/s2.

Zad. 6.
Obliczyć prędkość oraz wysokość, na jakiej znajduje się pocisk po upływie czasu t=4s od chwili wystrzału, jeżeli jest on wystrzelony pionowo w górę z prędkością V0=200m/s? g=10m/s2.

Zad. 7.
Ciało spadając swobodnie przebywa ostatnie h1=20m swej drogi w ciągu t=0,5s. Znaleźć wysokość, z jakiej spadło ciało. g=10m/s2.

Zad. 8.
Z jakiej wysokości rzucono poziomo kamień z prędkością V0=30m/s, jeżeli spadł on w odległości Z=80m od miejsca wyrzutu. Z jaką prędkością uderzy on o ziemię?
Zad. 9.
Kamień rzucono z prędkością V0=20m/s pod kątem =600 do poziomu. Obliczyć czas, jaki upłynął od momentu wyrzucenia kamienia do momentu, gdy uderzy w Ziemię. Jaką maksymalną wysokość osiągnął kamień?

Zad. 10.
Struga wody opuszcza rurę z prędkością V0=30m/s pod kątem =400 do poziomu. Na jakiej wysokości trafia ona w ścianę, znajdującą się w odległości d=60m o wylotu strugi?

Zad. 11.
Pod jakim kątem do poziomu należy rzucić ciało, aby maksymalna wysokość na jaką się wzniesie była równa połowie zasięgu rzutu?

Zad. 12.
Obie wskazówki zegara pokrywają się o godzinie 12:00. Po jakim czasie wskazówki pokryją się ponownie?

Zad. 13.
Obliczyć prędkość kątową  i liniową V człowieka, który stoi na równiku ziemskim. Jak zmienią się jego prędkości gdy stanie na równoleżniku 450, a jak na biegunie? Promień Ziemi Rz=6372km.

Zad. 14.
Pociąg porusza się po łuku o promieniu krzywizny r=400m, przy czym jego przyśpieszenie styczne as=0,2m/s2. Określić przyśpieszenie normalne an i przyśpieszenie całkowite a pociągu w chwili, gdy jego prędkość kątowa wynosi =0,025rad/s.

Zad. 15.
Po włączeniu silnika elektrycznego wirnik osiąga n=1000 obrotów na minutę w ciągu t=5s. Obliczyć przyśpieszenie kątowe  wirnika oraz częstotliwość jaką osiągnie po tym czasie.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 10
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna