fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Tematy inne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Wszechświat eureka118808 10-01 23:02


   eureka (10-01 23:02)  
Czy wszechświat jest skończony, czy nieskończony. Czy można powiedzieć że jest skończony energetycznie?

   danon2 (10-02 00:40)  
Ja mam własną teorię na temat wszechświata.


Załóżmy że istnieje świat przeciwległy czyli tzw. inny wymiar.
Lecz według mnie istnieje nieskończona ich liczba ponieważ nie jesteśmy ich w stanie policzyć i sprawdzić.

Lecz zakładając jednak że jest ich skończona liczba taka której nie jesteśmy w stanie obecnie poznać lecz może w przyszłości poznamy tworzy się pętla pomiędzy pierwszym i ostatnim wymiarem.
Uważam tak wnioskując że cząsteczki są okrągłe, atomy itd. (czyli po prostu że wszystko krąży wokół siebie jak cząsteczki, atomy itp.).
Tak samo występują połączenia pomiędzy każdym z wymiarów tylko trzeba trochę na to popatrzeć z boku.

Podam to na przykładzie swojej myśli.

Istnieje wiele tych wymiarów, więc numerując je w kolejności 1, 2, 3 możemy sobie wyobrazić że istnieją połączenia między nimi takie jak pomiędzy wymiarem 1 a 2 występuje połączenie tylko w jedną stronę czyli przepływ energii z wymiaru 1 do 2.
Załóżmy że tym połączeniem jest czarna dziura, która tylko wciąga materie i cząsteczki bo tylko to wiemy obecnie (według mnie to jest wyrównywanie ciśnienia pomiędzy wymiarami).
Ale zakładając że w wymiarze 2 uwalniane są te cząsteczki i energia możemy wnioskować ze czarna dziura czyli drugie połączenie pomiędzy wymiarami 2 a 3 też istnieje.
Tak więc podążając logiką pomiędzy wymiarami 3 a 1 też musi wystąpić połączenie (czarna dziura), lecz w naszej galaktyce to tylko i wyłącznie zaobserwujemy wybuchami energii, które obecnie są zaobserwowane ale nie wiadomo przez naukowców skąd się biorą.
Czyli znów nasuwa się nam wniosek, iż w jednym wymiarze widzimy połączenie miedzy wymiarami jako czarna dziura, a w drugim możemy je określić jako biała dziura ponieważ uwolniona zostaje z niej energia wciągnięta przez czarna dziurę czyli sama w sobie musi być jasna i zaobserwujemy ją jako rozbłysk energii lub bardzo jasny punkt.
Mogą się brać również ze spotkania cząsteczki z antycząsteczka (czyli wybuch czystej energii) po przebyciu drogi między wymiarami tych cząsteczek czy antycząsteczek.
Więc tak w rzeczy biorąc to energia w całym układzie jest przekazywana między wymiarami i właśnie dlatego możemy zaobserwować takie zmiany których nie rozumiemy podążając ówczesną fizyką i astronomią ponieważ dla nas są niewyobrażalne, połączenia które działają w sposób przekazu energii w jedna stronę np. ruch wskazówek zegara jest zrozumiały, ponieważ na zegarze widzimy tylko 12 godzin lecz tak ogromnej liczby istnienia wymiarów równoległych nie.
Dlatego również nie możemy nawiązać kontaktów z innymi wymiarami. Ponieważ możemy tylko i wyłącznie wysyłać wiadomości do następnego (z wymiaru 1 do 2) a wymiar następny nie może wysłać odpowiedzi do nas (z 2 do 1). Gdyż wymiar 2 może tylko i wyłącznie wysłać wiadomość do wymiaru o numerze 3 który mógł by dopiero wysłać odpowiedź z wymiaru 2 poprzez swój wymiar 3ci do wymiaru o numerze 1.
I tak obrazowo przedstawiając wnioskuje iż wiadomości z naszego wymiaru nigdy mogą nie otrzymać odpowiedzi powrotnej do naszego wymiaru z powodu problemu przesyłu danych tylko w jedna stronę.
A dzieje się to za sprawą niezliczonej na dzień dzisiejszy ilością wymiarów.
Czyli wnioskując jeśli istniały by w którymś wymiarze nasze sobowtóry to nie mogli byśmy otrzymać od nich wiadomości (zgodnie z tym iż fotony mogą się znajdować w dwóch rożnych miejscach na raz czyli my sami w sobie też).
Ale jeśli chodzi o energie (cząsteczki, atomy itd.) to one i tak krążą pomiędzy wymiarami i wracają do naszego wymiaru, chyba że cząsteczka spotka się z antymaterią w innym lecz nie naszym obecnym wymiarze i się zderzą (ulegną rozkładowi czyli najprawdopodobniej wybuchu dzięki któremu w danym wymiarze galaktyka może się powiększyć).

Nie wiem czy mnie ktokolwiek tu zrozumiał ale to takie moje myśli które musiałem pokazać na forum bo czułem swoja potrzebę przekazania komuś tego.
Może ktoś uzna, iż mogę mieć rację.

Damian Kucia

Proszę o komentarze co wy o tym sądzicie.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 9
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna