Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl  ::  mamy 15 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 ELEKTROMAGNETYKA NA WCZORAJ milan333306636 02-24 22:01


   milan3333 (02-24 22:01)  
1. Przez zwojnicę przepływa prąd elektryczny. Czy wytępują w niej siły alektromagnetyczne?
2.W polu magnetycznym o indukcji 0,2T umieszczono poziomo metalowy pręt o gęstości 9000 kg/m3. Prostopadle do linii pola, również poziomych. Oblicz natężenie prądu, który musiałby płynąć przez pręt, aby siła elektrodynamiczna zrównoważyła siłę cieżkości . Średnica pręta wynosi 2mm. (Wykonaj rysunek, zaznacz kierunek prądu oraz wektory sil działajacych na pręt)

3. na równi pochyłej o kącie nachylenia alpha 30 położono metalowy pręt o średnicy d = 4mm. Pole magnetyczne o indukcji B = 1T jest prostopadłe do podstawy równi i zwrócone do góry. Oblicz natężenie prądu płynącego przez pręt, gdy pozostaje on w spoczynku gęstość materiału wynosi ρ=9000kg/m3

4. Przewodnik o kształcie pół okręgu jest umieszczony w jednorodnym polu magnetycznym o indukcji B = 0,5 T w płaszczyźnie równoległej do linii pola.0. Prommień półokręgu wynosi r=10cm. Oblicz wartość siły elektrodynamicznej działającej na ten przewodnik, gdy płynie w nim prą o natężeniu I =- 2A.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 skok w dal [0]
Odpowiedzi na pytania [0]
Odpowiedzi na pytania [0]
Rozłożenie ładunku na tratwie [0]
Prawo stygnięcia Newtona [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2019 Fizyka Jamnika. Online: 39
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna