Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 19 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Tematy różne
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Praktyczny eksperyment sprawdzający poprawność Ogólnej Teorii Względności AstralTraveler19739 12-28 05:03


   AstralTraveler (12-28 05:03)  
Witam! Mam zamiar przeprowadzić dość prosty eksperyment, który pozwoli mi sprawdzić, czy obecny model grawitacji, który jest oparty na OTW Einsteina, jest w 100% zgodny z rzeczywistością.

Zgodnie z obecną teorią grawitacji, rozmiar obiektu, który jest źródłem pola grawitacyjnego, nie ma żadnego wpływu na siłę przyciągania, ani na obszar oddziaływania. Oficjalna nauka stwierdza, że gdybyśmy zmniejszyli rozmiar Słońca na tyle, by stało się ono czarną dziurą, nie miałoby to żadnego wpływu na orbity planet i prędkość ich ruchu...

https://spaceplace(...)sun.html

Niestety jestem naukowym sceptykiem i nie wierzę w nic, co wydaje mi się nielogiczne na pierwszy rzut oka. Ponieważ jednak fizyka nie polega na wierze w zjawiska, lecz na ich obserwacji i pomiarze, postanowiłem sprawdzić to sobie samemu. Mam zamiar użyć w tym celu modelu grawitacji, który jest uznawany przez naukę, jako najbardziej poprawny - modelu rozciągliwej powierzchni...

https://www.youtube.com/watch?v=MTY1Kje0yLg

Według obecnej wiedzy, fizyczny rozmiar obiektów nie ma żadnego wpływu na ich pola grawitacyjne - więc będą one przyciągać inne obiejkty z tą samą siłą, jeśli ich masa pozostanie ta sama.

Według mnie zmiana gęstości (rozmiaru) obiektu, będącego źródłem grawitacji, spowoduje 2 możliwe efekty (albo nawet 3), które zależeć będą od odległości przyciąganego obiekt do źródła grawitacji.
- przy małej odległości,siła przyciągania obiektu znacząco wzrośnie
- przy dużej odległości, siła przyciągania osłabnie a nawet całkiem zaniknie
- prawdopodobnie istnieje też pewna odległość, w której siła grawitacji pozostanie taka sama

Te obrazki pokazują, dlaczego tak uważam:
http://www.sciencefor(...)1e9c.jpg
http://www.sciencefor(...)90f4.jpg

By to potwierdzić, muszę zmierzyć siłę przyciągania dla 2 źródeł grawitacji o tej samej masie, lecz różnych rozmiarach. Dodatkowo mogę też uwzględnić zmienną gęstość obiektu, który jest przyciągany.

Zdradzę, że wykonałem już pierwsze próby i prawdopodobnie znam już efekty eksperymentu. Jednak zanim opublikuję wyniki, chciałbym usłyszeć, czy wszystko jest zgodne z nauką, oraz co sądzicie na temat tego badania i jakich spodziewacie się rezultatów...

   AstralTraveler (12-30 09:39)  
https://www.youtube.com/watch?v=q5I1AcZ-bYU
https://www.youtube.com/watch?v=7KgdbnzlS3Y


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Rozkład Plancka [0]
Co powoduje dylatację czasu [0]
siły dziłające na liny [0]
Gazy [0]
Punkt materialny - hellp me [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2022 Fizyka Jamnika. Online: 17
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna