fizyka.org  ::  fizyka.jamnika.pl

Fizyka
Fizyka
Strona główna
Twoje konto
Płatności
FORUM
Szukaj
FAQ
O nas
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Problem z zadaniami Krzysowsky02514 01-09 15:43


   Krzysowsky (01-09 15:43)  
1. O ile kilogramów mniej niż kolega powinien mieć alpinista (waga 80 kg) asekurowany liną przełożoną przez bloczek, aby po oderwaniu się układu alpinistów od ściany mógł spadać z przyspieszeniem nie większym niż 0,2g? Narysuj rozkład sił, podaj równania ruchu dla obydwu alpinistów oraz ich rozwiązanie.

2. Policz z jaką siłą kruszona jest skała strumieniem wody o prędkości V=2m/s oraz przekroju strumienia S=5 cm^2

3. Ciało zjeżdża z równi pochyłej ustawionej pod kątem 30 stopni z wysokości H=1m i wjeżdża w pętle śmierci o promieniu R=0,25m. Współczynnik tarcia na równi wynosi mi=0,5 powierzchnia koła jest natomiast idealnie gładka (brak tarcia). Z jaką prędkością początkową powinno ciało wystartować, aby siła odśrodkowa w najwyższym punkcie była równa 4-krotnej sile ciężkości? Oblicz pracę siły tarcia i wynikającą stąd utratę energii.


    Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik" 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 lepkosc cieczy wahadlo matematyczne [0]
Energetyka całkowita ksztaltow [0]
Gęstość cieczy. Trudne zadanie [0]
Prawa dynamiki, ruch po lini prostej [0]
Gęstość gazów. [1]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2018 Fizyka Jamnika, Wszelkie prawa zastrzeżone. Online: 31
Fronty meblowe:Katalog stron
Obsługa informatyczna