Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 19 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 zadania- bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu. kasiab8606925 03-31 13:47


   kasiab86 (03-31 13:47)  
zad.1 Radioodbiornik przystosowany do napięcia 120 V pobiera moc 50 W. Jaki opór i w jaki sposób należy go dołączyć do odbiornika w sieci o napięcie 220 V, aby odbiornik dalej działał poprawnie.

zad. 2 Dwie metalowe kule o promieniach r i 2r umieszczono w dużej odległości od siebie. Mniejszą kulkę naładowano ładunkiem q. Następnie kule połączono cienkim metalowym przewodem powodując przepływ ładunku na większą kule. Jaki ładunek pozostał na kuli o promieniu r?

zad.3 W obszarze jednorodnego pola elektrostatycznego o natężeniu 1000 V/m umieszczono płytkę metalową w kształcie kwadratu o boku 10 cm. Oblicz napięcie między punktami A i B.

zad. 4 Na przewodnik umieszczony w próżni wprowadzono ładunek 10^-3 C i dzięki temu jego potencjał wynosi 100 V. Oblicz pojemność tego przewodnika.

zad. 5 w obwodzie składającym się z szeregowo połączonych: opornika, cewki i kondensatora płynie prąd sinusoidalnie zmienny. Oblicz napięcie na zaciskach całego obwodu, jeśli wiadomo, że napięcia skuteczne wynoszą: Ur=12 V na oporniku, Ul=15 V na cewce i UC=10 V na kondensatorze.


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Rozkład Plancka [0]
Co powoduje dylatację czasu [0]
siły dziłające na liny [0]
Gazy [0]
Punkt materialny - hellp me [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2022 Fizyka Jamnika. Online: 11
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna