fizyka.org  ::  mamy 21 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Nauka do matury z fizyki w rok ? Nieznany13218971 06-19 18:52


   Nieznany132 (06-19 18:52)  
Witam!
Za rok zamierzam pisać mature z fizyki(moim celem są studia informatyczne) , problem jest taki że jestem w tym absolutnie zielony i chciałbym zapytać się was:
1.Jakie materiały: kanały na youtube lub książki itp, polecacie do nauki na fizyke od podstaw aż do matury ?
2.Jaki mieliście sposób uczenia się na fizykę na maturę (przerabialiście najpierw podstawe a potem roz, czy uczyliście się od razu rozszerzenia), od czego najpierw się zabieraliście, mieliście jakieś strategie lub triki na naukę, uczyliście się najpierw książki X, a następnie Y ? 8)
3.Chciałem uczyć się podstaw od "Podstawy fizyki Tom 1-5-David Halliday, Robert Resnick, Jearl Walker" ,Repetytorium maturzysty 2020,Vademecum maturzysty. Fizyka i astronomia ,Vademecum. Matura 2020. Fizyka. Co o nich sądzicie ?
Bardzo dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi :D

   TheValentine (09-02 20:02)  
Cześć!
Aktualnie jestem w 3 klasie liceum i również planuję zdawać maturę z fizyki. Odpowiadając na główne pytanie, to zależy od ciebie, ile będziesz w stanie pojąć, jak będzie Ci szło zrozumienie materiału. W fizyce jak i innych dziedzinach matematycznych najważniejsza jest systematyczność i analizowanie oraz zrozumienie problemu. Co do kanałów na youtube polecam serdecznie Pana Karola https://www.youtube.co(...)q6uT9QX, jeśli mam problem w szkole (dość słaby nauczyciel) to wspomagam się jego materiałami. Co do pytań o powtórzenie, ja przerabiam zbiory i repetytoria dział po dziale. Moim zdaniem jest to dobry sposób ponieważ wtedy mogę skontrolować swój stan wiedzy. Jeśli nie pamiętam jakiegoś zagadnienia to szukam informacji na ten temat w vademecum lub oglądam filmy Pana Karola. Jeśli chodzi o książki, z "Podstaw fizyki" korzystam sporadycznie w liceum, ale jako uzupełnienie wiedzy, lub przypomnienie. Co do repetytorium gorąco polecam Teraz Matura Nowej Ery. Świetne repetytorium, bardzo dobre i pouczające zadania dzięki którym zrozumiesz sens danych praw. Zadania są ułożone działami także dzięki temu wiesz gdzie ewentualnie szukać pomocy. Odpowiedzi są wraz z rozwiązaniami także w razie czegoś możesz się wspomóc. Oprócz tego, korzystam z vademecum Grega. Moja nauczycielka polecała też zbiory ze WSiPu. Jeśli byś chciał to możesz spróbować zbioru z Operona, jest okej, ale zdecydowanie jest lepsze to o którym pisałam wyżej. Fajna jest też seria zbiorów zadań z Nowej Ery "Zbiór zadań 1-4" do książki "Zrozumieć fizykę". Jeśli chodzi o podstawowe zadania to polecam zbiory "Z fizyką w przyszłość" WSiPu. Osobiście polecam przerabiać arkusze maturalne, zarówno te z nowej jak i starej formuły (poziom roz i podst) ponieważ wyćwiczysz schematy zadań i nauczysz się "maturalnego rozwiązywania zadań". To chyba tyle co mogę napisać, wszystkie wymienione książki były używane przeze mnie. Mam nadzieję, że udało mi się jakoś pomóc. Super, że chcesz zdawać fizykę, ponieważ jest to genialny przedmiot (mój ulubiony) :)
Trzymaj się, powodzenia w nauce i zdaniu matury!
Ewelina :D


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

JamnikFORUM ver. 2.0
© 2005-2006 Bartłomiej Śpionek "Jamnik"

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Prawo ohma [0]
I Zasada dynamiki Newtona [0]
Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
 
 
© 2003-2024 Fizyka Jamnika. Online: 7
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
Obsługa informatyczna