fizyka.org  ::  mamy 23 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Forum > Przeglądanie postów
Fizyka - Szkoła Średnia
 Temat:|Dodał:|Odp:|Wyśw:|Data dod.:
 Termodynamika PabloJumper07685 02-28 16:39


   PabloJumper (02-28 16:39)  
--Proszę o dokładne wyjaśnienie jaka odpowiedz jest poprawna i wytłumaczenie dlaczego inne odpowiedzi są błędne---

W termostacie znajduję się powietrze, w którym znajdują się m, in, cząsteczki H2 , O2 , CO2. Co można powiedzieć o średnich energiach kinetycznych cząsteczek tych gazów:
A) największą średnią energię kinetyczną mają cząsteczki H2
B) największą średnią energię kinetyczną mają cząsteczki O2
C) wszystkie trzy rodzaje cząsteczek mają jednakowe średnie energie kinetyczne
D)wszystkie trzy rodzaje cząsteczek mają jednakowe średnie energie kinetyczne ruchu postępowego


Dodaj odpowiedź

Uwaga!
Aby móc korzystać z forum, musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się już teraz, u nas podajesz tylko login, hasło i email, a cała rejestracja zajmuje około 30 sekund.
A może zapomniałeś hasło lub login? Nic nie szkodzi, w tej sytuacji pomożemy!

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Regulamin Forum
Samouczex TEX'a
 
 Zadanie ruch drgający [1]
Zadanie ze statyki, mechaniki [0]
Dlaczego opór w półprzewodnikach maleje do pewnej granicy, a potem wzrasta, ale minimalnie? [0]
Dlaczego ładunki elektryczne oddziałują na siebie? [0]
Zadanie o dyfrakcji światła pomocy [0]
 
 
© 2003-2026 Fizyka Jamnika. Online: 10
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim.
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione.
oprogramowanie ESET HOME Security Premium w Sklepie Antywirus.net.pl
Obsługa informatyczna