Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na tej stronie.

fizyka.org  ::  mamy 20 lat!

Fizyka
Fizyka
 
Strona główna > Zadania z fizyki > Hydrodynamika i hydrostatyka > Zadanie 8
Hydrodynamika i hydrostatyka - Zadanie 8

Treść:
Ciężar pewnego ciała wynosi 400N. Po zanurzeniu w wodzie (ρ=1000kg/m3) ciało to waży 300N. Ile wynosi objętość tego ciała?

Dane:
ρ = 1000 kg/m3
Q1 = 400 N
Q2 = 300 N


Szukane:
ρc = ?

Wzory:
1. Prawo Archimedesa


Rozwiązanie:
Z treści zadania wnioskować należy, że ciało zostało całkowicie zanurzone, więc objętość tego ciała policzymy wprost z prawa Archimedesa. Najpierw jednak trzeba wyznaczyć wartość siły wyporu FW. A jest to po prostu różnica wskazań siłomierza między tym co pokazuje w powietrzu i tym co w wodzie.Porównujemy powyższy wzór z prawem Archimedesa:Czyli po podstawieniu wartości liczbowych:Objętość tego ciała wynosi V=10 litrów.


namyslowianin

« powrót do listy zadań
Znalazłeś błąd w materiale? Skontaktuj się z nami, przysyłając adres strony, na której znajduje się błąd i informację o tym, czego dotyczy błąd.

 
 Teoria
Wyprowadzenia wzorów
Zadania fizyczne
Doświadczenia fizyczne
Tablice fizyczne
Biografie fizyków
FORUM
Oferty pracy
 
 Hydrodynamika i hydrostatyka
 
 Potencjał spoczynkowy [0]
zadannie [0]
wykres energii potencjalnej w czasie [0]
Zadanie z elektrotechniki - rezystory [1]
fale elektromagnetyczne [0]
 
Serwis "Fizyka Jamnika" używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności.
OK
 
© 2003-2023 Fizyka Jamnika. Online: 20
Wszystkie artykuły i publikacje znajdujące się w portalu Fizyka Jamnika są chronione prawem autorskim
Kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie materiałów bez naszej zgody jest zabronione
Obsługa informatyczna